13.

SZÉKELY KOLOS

01:15:25

Vanek Margit nyerte az ELTE Évadnyitó Triatlon Bajnokságot

Szép, kora nyári idő köszöntötte a Margitszigeten az évadnyitó triatlonversenyre érkezőket. A Drommer Gyula vezette Olimpiai Ötpróba Peking 2008 csapatnak köszönhetően a BEAC Polythlon-Triatlon Klub és az ELTE EHÖK felvállalta, hogy felújítják az 1990 és 1998 között évenként megrendezett évadnyitó triatlon tornák hagyományát. Április 30-án az olimpiai ötpróba pontokért küzdők és az előző napi duatlon OB és ranglista versenyt végighajtó igazolt triatlonisták a legfiatalabbaktól a seniorokig egyaránt részt vettek az év első triatlon viadalán. A táv a még hűvösebb időjáráshoz igazodva 6 hossz úszásból, 4 kör kerékpározásból és 1 kör futásból állt, olykor kerülgetve a szigeten sétáló nézőket, futókat és bicajozókat.

A több mint 70 sportoló kifogástalanul teljesítette a némileg könnyített sprint távot: először 300 métert úsztak a csaknem üres Palatínus sportmedencéjében, majd épp csak felkapva egy fölsőt és egy cipőt, 16 km-t kerékpároztak a buszoktól megtisztított központi és a budai oldali szervizúton, végül leugorva a nyeregből nekiláttak a szigetet körbefogó futópályának, s valamivel 4,5 km után a Víztoronynál visszakanyarodva fejezték be a versenyt.

Az ELTE-sek az ötpróbázók előtt mérkőztek meg egymással, összesen 2 gyakorló iskolai tanuló, 13 hallgató (6 TTK, 3 PPK, 2 BTK, 1-1 IK és TáTK) és 4 oktató-dolgozó teljesítette a távot. A hat hölgy közül Vanek Margit (TTK, 44:44), a nemzetközi mezőnyben is kiválóan teljesítő élsportolóhoz méltóan lett az első, megelőzve Koronika Juditot (TTK, 51:36) és Varga Bojánát (BTK, 1:02:15). A férfiaknál igazán szoros volt a befutó, Bérdi Márk (PPK, 46:45) idén verhetetlen volt, de Ács Viktor (TTK, 47:52) csak „célfotóval” szorult a harmadik helyre a Márkkal együtt duatlon VB-kvalifikációt szerző Mitrócsák László (TáTK, 47:52) mögött.

Külön dicséret illeti a legfiatalabb ELTE-résztvevőket, akik közül Székely Gellért (ELTE Gyakorló) negyedikként ért célba, kiváló 51:20 perces idővel. A legsportosabb szervezeti egység az Oktatási Igazgatóság lett, ahonnan hárman is sikeresen túljutottak életük első triatlon versenyén – rácáfolva arra tévhitre, hogy ez csak a profik sportja lenne. Az érmeket és kupákat az egyetem kutatási igazgatója, a Polythlon Klub egyetlen ironmanje adta át. A szervezést (és az edzéseket!) külön köszönjük Horváth Zsoltnak, a támogatást pedig az Egyetemi Hallgatói Önkormányzatnak, Lévay Miklós rektorhelyettes úrnak, valamint a helyszínt biztosító Fővárosi Önkormányzatnak.

mozes

Annak ellenére szép számmal érkeztek a szigetre a versenyezni vágyók, hogy a bajnokság a négy napos ünnep közepére esett. Kétséget kizárva, az előző napi VB válogató résztvevőit például az Olimpiai Ötpróba vonzotta a szigetre a kimerítő verseny másnapján. A Villám SC edzői pedig elmondták, hogy jó alkalom volt ez kipróbálni magukat egy a fiatal sportolóik megszokott távjánál hosszabb, viszont időmérés nélküli triatlon versenyen. És az edző is végigcsinálta a gyerekekkel a próbát.

Dr. Barabás Anikó, a BEAC ügyvezető elnöke, és dr. Varga Miklós, a BEAC ügyvezető elnökhelyettese is megtisztelt bennünket megjelenésével. Az ELTE futam rajtjánál fényképeket is készítettek, remélhetőleg valamikor fel is kerülnek a már készülő honlapunkra.

A szervezés részről is egy kicsit: Drommer Gyula Olimpiai Ötpróba Peking 2008 csapatának technikai felszerelése és eszköztára adta a verseny hardverjét, így volt profi depónk, felszámozottan, a célkapun kívül a depó mindkét bejáratához is került egy-egy nagy kapu, volt frissítés, bóják a fordítókhoz, irányítói és rendezői megkülönböztető viselet, síp, a nevezési központban asztalok és székek, egyszóval minden, látszólag apróságnak tűnő dolog, ami nélkülözhetetlen kelléke annak, hogy egy verseny gördülékeny legyen. Gyula és Mózes irányítása alatt és a Zöldgömb alapítvány segítségével minden zökkenőmentesen folyt. Felajánlotta segítségét néhány, versenyezni érkező sporttárs családtagja is, így elég irányítóval, bonyodalom nélkül, nyugodt körülmények között zajlott a verseny. Talán a sziget Margit-híd felőli bejáratánál levő ponton voltak nehézségek, de hála Török Lajos Polythlon-tag versenyzőnk feleségének, az is megoldódott. Sikerült a BKV Rt-nél