Budapesti Duatlon Diákolimpia III. korcsoport

- Preznánszky-Szabó Ditte 57:10 (8. hely)

Rövid Távú Duatlon Országos Bajnokság (10/40/5)

- Bérdi Márk 2:09:16 (férfi 51. hely, felnőtt2 16. hely)

- Székely Mózes 2:24:32 (senior1 24. hely)

- Mitrócsák László 2:36:05 (férfi 71. hely, felnőtt2 20. hely)

- Fröhlich Georgina 3:12:35 (női 23. hely, felnőtt2 7. hely)

Beszámolók:

Az ELTE triatlonistái indulhatnak a Duatlon Világbajnokságon!

A hosszú hétvége igen mozgalmasan telt szakosztályunk számára. Április 29-én, vasárnap Budapesten rendezték a Rövid távú duatlon OB, VB válogató, gyermek, serdülő ranglista versenyt. A VB-t idén Magyarország rendezi Győrben, lehetőséget kaptak az amatőr triatlonisták, hogy a három hét múlva megrendezésre kerülő VB másnapján az ún. Age Group futamban részt vehessenek, méghozzá minden kategóriában és nemben a budapesti verseny első 25 befutója. Egyből örömhírrel is szolgálhatunk: a BEAC Polythlon színeiben induló mindhárom versenyzőnk be is jutott a győri versenyre!

Bérdi Márk felnőtt 2. kategóriában 15., Mitrócsák Laci felnőtt 2. kategóriában 20. és Székely Mózes senior 1. kategóriában 24-ként szerzett lehetőséget, hogy május 20-án rajthoz álljon Győrben (mindez már fel is került az ELTE honlapra, főhelyen!! http://www.elte.hu/egyelet/sport/2007/polythlon-triatlon.html). A VB válogatóban Frölich Georgina édesapjával és Kőhegyi Borival érkezett, és eredményes versenyzésük gyümölcseként ők is mindhárman bejutottak az Age Group-ba.

Ugyanaznap, a délelőtti ranglista versenyen Székely Gellért, Székely Benedek és Székely Kolos is megküzdött a tűző nappal és az igen erős szembeszéllel a budai alsó rakparton. Ezúttal sem lánc-leesés, sem egyéb esés nem nehezítette a versenyzést: Gellért hetedikként végzett a 35 (és 4-ként a 22 budapesti) indulóból, Benedek 10., budapesti gyerekek között 5., Kolos 16., budapestiek között 9. lett a 30 (18 budapesti) indulóból.

Köszönjük a drukkolást Kocsonya Andrásnak, illetve korábban lesérült és ezért csak nézőként érkező sporttársaknak, és mindazoknak, akik aznap csak ezért jöttek ki a Batthyány térre, hogy lelkesítsenek és szurkoljanak!!! Valamint Székely Gellértnek, Benedeknek és Kolosnak is, akik a versenyen való részvétel után a délutáni VB válogató futamán a frissítésnél segítettek.

„Ismét nagyon jót versenyezhettünk a budapesti duatlonon! Az időre szinte nem lehet panaszunk - az utolsó bringakör orkánerejű szembeszelétől eltekintve, amit a gyorsabbak megúsztak! Kicsit unalmas volt a körözgetés, de mivel így nőtt a szurkolás gyakorisága is, megérte! Apu 7. lett a korosztályában, én majdnem sereghajtó voltam (hátulról 3.), de az a lényeg, hogy mindannyian kvalifikáltuk magunkat a győri VB Age Group futamára! Borinak ez volt az első ilyen távú versenye, nagyon élvezte, bár rögtön utána ez még nem látszódott rajta. :) Jó volt!”

Georgina

Csütörtök délután az általam tervezettől jóval gyorsabban kezdtek el pörögni körülöttem az események. Még aznap elintéződött a sportdoki, hogy másnap - az utolsó pillanatban – meg lehessen kérni a versenyzéshez szükséges papírokat (ez a sürgősségi ügyintézés kizárólag csak a VB kiemelt verseny-státuszának köszönhetően volt lehetséges – a szerk.).

A vasárnapi duatlon OB-t nagy izgalommal vártam. Eddig még nem volt szerencsém élesben kipróbálni milyen is egy versenytempójú futás után keményet tekerni, majd a tekerés után újból versenyt futni. Nagy élmény! Főleg így utólag, visszatekintve tűnik szépnek. Közvetlen a verseny után csak mérsékelten tudtam gyönyörködni benne.

No, de kezdjük az elején. Igyekeztem jól helyezkedni, mert bár chippes időmérés volt, ez nem kompenzálta a rajtnál beragadók hátrányát. A bemelegítés alatt Márk azt mondta ennél a számnál úgy kell futni a tízest mintha azzal vége is lenne a versenynek. Igyekeztem ehhez tartani magam. Az eredménylista szerint mások is, hisz többen 32 perc körül nyomták le a tíz km-t. Az első futással nálam sem volt gond, bár az a tervezett 4 percesektől valamivel lassabban sikerült. Nagy élmény volt életemben először befutni a depóba. Bemondták a nevem, meg hogy a BEAC versenyzője vagyok.

Egy csomó ember nézett és szurkolt a Bem rakparton. Talán nem sokuknak tűnt fel, hogy a nagy sietségben már a depóban fel akartam pattanni a bicóra. A Lágymányosi-hídnál levő fordítóig gyorsan lefújt a szél; de visszafelé annál szenvedősebben tudtam csak haladni. Odafelé 38-40 visszafelé 26-27 km/h körüli sebességet sikerült produkálnom. Hát igen, még van mit tanulnom a bolyozásról..

A bringa utáni futás nagyon nehezemre esett. Talán még sose futottam ilyen kemény ötezret. Célba érve percekig feküdtem. Majd otthon is kiterültem és amikor Ditte hívott alig hittem el, hogy ez az eredmény kvalifikált VB-re.

Mitrócsák László

A négynapos ünnep egyetlen felhőtlen reggelére ébredtünk Budapesten, már hajnali 7 órakor rekkenő hőség volt a városban, amit aztán a rakparton enyhített – a nézők szempontjából – az erős de meleg szél, ez viszont a versenyzőknek nehézséget jelentett minden biciklis visszaútnál a fordítótól a depó irányában. Viszont a verseny helyszínéből adódóan igen sok nézőt vonzott az esemény (így például tudtunk osztogatni az érdeklődő nézőközönség soraiban a hétfői ELTE Triatlon Bajnokság szórólapjából), sokan közülük ismeretlenül is drukkoltak és tapsoltak a fák híján a délutáni napsütésben szinte gőzölgő betonon a távot legyűrő sportolóknak. Frissítően hatott a kis permet a biciklizés alatt, azaz, nem volt kimondottan zápor, nem csúszott az aszfalt, de beborult egy rövid időre, és a pár csepp hűsített is talán. Utána viszont kisütött a nap, és már csak a mezőny végén érkezők küzdöttek a hirtelen támadt hurrikán-szerű szélben, ami majdnem elvitte Hovanyecz György sátrát Györgyöstől, de szerencsére az ő sátra ellenállt, így a győri versenyre ott a helyszínen folyó előnevezéshez elkészült a végleges eredménylista is.

Végre bátorságot gyűjtve debütáltam a duatlon verseny serdülő távon rendezett nyílt futamában, és második legidősebbként a női mezőnyben, 00:57:10 eredménnyel célba is értem. Igaz, a rengeteg néző miatti nagy izgalmamban (ki gondolta volna, hogy már a sötét kora hajnali 9 órás nyílt futamra ennyien gyűlnek össze!) még a sisakot is elfelejtettem felvenni a depóban, de szerencsére a rendezők figyeltek és nem engedtek ki nélküle. Most már saját tapasztalatból is tudom, hogy végig lehet ezt csinálni.