Triatlon Tour sprint távú ranglistaverseny (750/20/5)

- Bérdi Márk 1:13:07 (férfi 38. hely)

- Székely Mózes 1:22:01 (senior1 16. hely)

Beszámolók:

A tiszaújvárosi volt az idei év sorban második, de talán legnépszerűbb, élőben is közvetített Triatlon Tour versenye. Szerencsések voltak az egyéniben indulók, mert a szombati csapatverseny esős és hűvös időjárásához képest vasárnap ragyogó napsütés, 30 fok várt minket a Gödöllőtől Miskolc vonaláig húzódó októberre-novemberre jellemző tejfel-sűrűségű ködös országrészt elhagyva.

A tiszaújvárosi fürdő termál vize (27 fok) a gyerekfutamoknak kifejezetten ideális. Ebben úszták a sprint táv résztvevői a 750 métert, majd a fényképezés és kamerázás szempontjából nagyon előnyös csinos kis hídon áthaladva drótszamaraikra pattanva kétszer eltekertek a következő faluig, közben a fürdő alsó bejáratánál levő körforgalomban megmutatva magukat a lelkes drukkolótábornak, akik a forró betonra is lelapultak egy-egy jó beállást elcsípni.

A biciklis pálya szintkülönbsége elhanyagolható volt, a futópálya szintúgy. A férfi futam 5 km-es futása idején tetőzött a kánikula, közben már nyomasztóan magas volt a páratartalom, sötét felhők magasodtak a látóhatáron és dörgött, villámlott is, a zivatar viszont végül elkerülte a verseny színhelyét.

Öt Polythlonos versenyzőnk teljesítette a távot. Bérdi Márk a felnőtt férfi mezőnyben 38. (11:44/35:13/26:10, 01:13:07 összidővel), Székely Mózes a senior I. kategóriában 23. lett (16:47 (úszni meg kell tanulni)/37:37/27:37, 1:22:01 összidővel), Székely Gellért a gyermek korcsoportban 47-ből 17. helyen végzett (34:41), a 33 fős Újonc B futamban 23-ként Székely Benedek (22:36) és 32-ként Székely Kolos (26:03) ért a célba.