Esemény: Beurer Rövid Távú Triatlon OB és EB válogató (Triatlon Tour)

vissza a naptárhoz | vissza az eredményeimhez

Idő: 2007. május 26., 13:00 - 2007. május 26., 0:00
Leírás:

Rövid távú OB (1500/40/10)

- Bérdi Márk 2:41:02 (férfi 46. hely)

Beszámolók:

A balatonfüredi volt az idei év első Triatlon Tour versenye; az itthoni, összesen két rövid távú verseny közül pedig az egyik. Az időjárás (verőfényes napsütés, 30 pár fok) és a Balaton vize (24 fok) ideális volt. Az úszás két körből állt, az első kör után 8-10 métert kellett futni, aztán ismét vízbeugrani. A bringa pályát és a körök számát a verseny előtt többször is módosították, de végül egy könnyűnek nem mondható, de élvezetes pályát sikerült kijelölniük a rendezőknek, aminek az "érdekességét" az adta, hogy a depo után rögtön egy kb. 200 méteres nagyon meredek emelkedő következett. A két fordító közül az egyik ennek az emelkedőnek az alján volt, a másik pedig Füred határában. A pálya nagyon jó minőségű, felújított aszfalton ment. A futópálya végig az árnyékos, lezárt sétányon ment, egyetlen "szépséghibája" az volt talán, hogy a külső fordítót egy szintén kb. 2-300 méteres meredek emelkedő előzte meg. A bringa 9, a futás 4 körből állt. Az úszó pályát - nem is kicsit - sikerült elmérniük: vagy 2-300 méterrel hosszabb volt, de végtére is nem gond, mindenkinek ezen kellett mennie.

Ami engem illet, én végig jól éreztem magam, semmi probléma nem volt a bringával (és velem sem), aminek örülök! A Tour következő állomása a jövő heti tiszaújvárosi verseny, ami már sprint táv lesz.