Esemény: Triatlon Diákolimpia Budapesti Döntő (Margitsziget)

Idő: 2007. június 9., 10:45 - 2007. június 9., 0:00

Versenykiírás: http://www.bptriatlon.hu

Eredmények: www.zalaszam.hu/triatlon/verseny/2007/bptri2007eredmeny.xls

II. korcsoport - egyéni (100/2/1)

- Székely Benedek 14:30 (4. hely !!)

- Székely Kolos 16:16 (12. hely)

II. korcsoport - csapat

- ELTE Gyakorló Ált. Isk. (Székely Benedek, Székely Kolos) 1. hely (!!)

III. korcsoport - egyéni (200/4/1)

- Székely Gellért 18:23 (8. hely !)

III. korcsoport - csapat

- ELTE Gyakorló Ált. Isk. (Kárpáti Dávid, Székely Gellért) 2. hely (!)

Képek: http://elteppk.felvi.hu/polythlon.elte.hu/kepek/main.php?g2_itemId=2525

www.bptriatlon.hu/index.php?option=com_rsgallery2&Itemid=99999999&catid=5

Belevágok amúgy In medias res: a hétvégén több érmet is szereztek az ELTE színeiben a legifjabb Polythlonosok! Székely Benedek a II. korcsoportban 4-ként továbbjutott a triatlon diákolimpia országos fordulójára egyéniben, csapatban Székely Kolossal ARANYÉRMET szereztek, és ilyen minőségben is kvalifikálták magukat Lakitelekre. Székely Gellért csapatban korcsoportjában II. helyezést ért el.

A margitszigeti pálya persze hazai volt, hiszen már idén egyszer ki is próbálták a terepet az ELTE Évadnyitó Triatlon Bajnokság és Olimpiai Ötpróba keretében. Sem a rekkenő hőség, sem az nem rettentette és kedvetlenítette el a Benedek-Kolos kettős csapatát, hogy Kolos utólsóként jött ki a vízből, sőt olyan bravúrosan tekert, hogy hat másik embert sikerült visszaelőznie a futás második felére (a biciklizés elejéről még kép is van Kolosról közvetlen mögötte a biciklis felvezetővel), így legeslegutólsóból - több perces hátrányt behozva!!! középmezőnyre verekedte ki magát, ezzel csapatban a dobogó tetejére futott fel egyenesen. Ezt azért is írtam le, hogy senki se érezze, nem érdemes indulni egy versenyen, mert úgysem lenne esélye – hát tessék, most megcáfolódott ez a tévhit – utólsó helyről egyenesen a dobogó tetejére!!