vissza a naptárhoz | vissza az eredményeimhez

Idő: 2007. június 9., 11:00 - 2007. június 9., 0:00
Helyszín: Nagykovácsi
Leírás:

Eredmények:

A távot (8,7 km, 220 m szint) teljesítették: Ferenczi Balázs, Köblös István

Ennyi díjat még soha nem nyertem. Sportversenyen természetes, hogy nem, mert nincs esélyem olyan helyezésre, de mindent összevetve (tombola, iskolai tanulmányi versenyek, stb.) összesen nem vittem haza annyi mindent, mint szombaton a Crosskovácsi terepfutó versenyről.

A verseny hangulata páratlan volt, az egész község kint lehetett, mert a gyerekektől alig tudtunk bemenni a kastélykertbe. Érkezésünkkor éppen a piciknek szóló 1km-es verseny volt. A legfiatalabb korosztály a 2003-2004-ben születetteké (3-4 éves!!), ők is teljesíteni tudták ezt a távot. A nagyoknak az erdőben ment a 8,7km-es táv. Az egész nagyon kellemes, családias hangulatú volt.

Nyereményünknek sajnos nem a jó teljesítmény a titka, hanem hogy jó kategóriában kell nevezni. Három csapat döntött a Bikavágta mellett, aminek a lényege az, hogy a négy csapattagnak egyszerre (10m-en belül) kell a célba érnie. A jobbak tehát arra használhatják az edzettségüket, hogy bíztassák a gyengébbeket. Nem éri meg előre rohanni, igazi csapatszellemet követelő versenyszámról volt szó. Érdemeinket tovább csökkenti, hogy egyik ellenfelünk egy női csapat volt, a másik egy kicsit korosabb társaság. Ami viszont már biztos, hogy csapatunk elsőként ért a célba, így fejenként hazahozhattunk egy fél karton sört, három üveg bort, egy pohárkészletet és egy pólót.