Esemény: 3. Intersport Tour de Tisza-tó (65 km)

vissza a naptárhoz | vissza az eredményeimhez

Idő: 2010. május 8., 10:50 - 2010. május 8., 0:00

- Nyitrai László 1:47:49 (FM3 4. hely)
- Borsós Tibor 1:47:52 (FF 24. hely)
- Csörgő László 1:56:22 (FM1 73. hely)

Beszámolók:

Én ezen a versenyen voltam hétvégén. Végül 1:47:52 lett hivatalosan (valójában 1:47 körül - mivel a rajtnál nem álltam eléggé előre, és majdnem 1 percbe telt, mire így áthaladtam a rajtvonalon...), a 2. bollyal értem be. Nagy élmény volt, és az eddigi legjobb kerékpárversenyem annak ellenére is, hogy kétszer - a bolyozni nem tudók miatt - a hirtelen fékezések miatt kétszer lementem a pályáról (egyszer fűbe, egyszer pedig egy erősen kavicsos részre - csoda, hogy megúsztam defekt/esés nélkül), meg még vagy másik 2 alkalommal is közel voltam a bukáshoz, de szerencsére végülis nem volt semmi gond. Az első 30 km-t 40-42-es tempóval tettük meg, de visszafelé is többnyire 37-38 körüli sebességgel mentünk. Még a végén egy kis sprint is belefért :). Meglepően könnyen ment amúgy, pedig azt hittem, hogy gyengébb leszek, mint tavaly. Mondjuk az egész mezőny lassabb volt (a tavalyi győztes idő 1:39), ami talán az erősebb szélnek is köszönhető, meg talán a lassú rajt (az első kb. 8 km) is lassabb volt - tavaly az éles rajt után 50-nel mentünk, most csak kb. 45-tel.

Az biztos :). Én nagyon szeretem ezt a versenyt, mert nagyon hangulatos, és kifejezetten szép helyen van. Nem egy klasszikus kerékpárverseny, mert elég keskeny (és néhol kifejezetten rossz minőségű) az út, nem igazán jó bolyozásra, de a táj mindenért kárpótol.