Esemény: Egerszeg Duatlon Sprint Ranglistaverseny

Versenykiírás: http://www.zalaszam.hu/triatlon/vnaptar2007/kiiraszeg070513.htm

Eredmények: www.zalaszam.hu/triatlon/verseny/2007/zegduatlon/index.htm

Újonc futam (1/4/0,5)

- Székely Benedek 18:10 (5. hely !!)

- Székely Kolos 19:32 (10. hely !)

Gyermek Ranglista futam (2/8/1)

- Székely Gellért 31:49 (12. hely !)

Sprint Ranglistaverseny (5/20/2,5)

- Székely Mózes 1:19:51 (senior1 6. hely !)

- Preznánszky-Szabó Ditte 1:50:57 (senior1 2. hely !!)

Képek: http://elteppk.felvi.hu/polythlon.elte.hu/kepek/main.php?g2_itemId=1665

www.zalaszam.hu/duatlon/20070513

Hajnal fél ötkor már száz ágra sütött a nap és csiripeltek (még) a madarak: ekkor indult a menet Zalaegerszegre, mivel a legkisebbek futama mindig valamikor sötét kora hajnali időpontra kerül.

Elég hideg volt a versenynek helyszínt adó gyerektáborban, az erdő közepén még három órával azután is, hogy Budapesten rekkenő hőségre ébredtünk. Egy szintén aktív duatlonos-triatlonos család szervezte a versenyt. Először úgy tűnt, akadályverseny lesz, ahol az első feladat magának a versenypályának a felkutatása, ugyanis a helyszín egyáltalán nem volt kitáblázva, a honlapon sem volt semmilyen térkép, csak nagyjából lehetett belőni, merre keressük. Új színhelyet kerestek ugyanis az egerszegiek - a futás gyakorlatilag teljesen az erdőben vezetett, ami igen hangulatossá tette az egészet, drukkolni is jobb érzés volt a zöldben, mint egy országút szélén, futni meg kimondottan jól esett az árnyas fák alatt, néha aszfaltúton, máskor fűbe taposott ösvényen. A kiírásban említett elhanyagolható emelkedő azért nem volt olyan elhanyagolható.

Rekkenő melegben kezdték a futamot a sprint táv résztvevői. Ezt leszámítva csak a kullancsok és az igen párás levelgő nehezítette a versenyzők dolgát. Cserébe viszont a rendezőség nagy empátiával drukkolt a versenyzőknek, nem is akárhogy!!

Kis betonos bevezető után kanyarodtunk be az erdőbe, ahol eltévedni véletlenül se lehetett (értsd: levágni egy-egy kanyart valamely másik ösvényen), mert nagyon precízen kijelölték az utat és szinte az összes elágazásnál, ösvény-kereszteződésnél álltak rendezők, akik még drukkoltak is az embernek. A pálya nehéz volt, ráadásul egyesek külön nehezítést eszközöltek ki: ugyanis leszabályozott gyerek-versennyel indultam, és nem tudtam felváltani hegymenetre, úgyhogy a síkterep 40-es tempójához képest a műút két pukliján mind a négyszer 6km/órás irdatlan sebességgel száguldottam át! (Sajnos hiába próbálkoztam feleveníteni az alagúteffektusról tanultakat annak elképzelésével, hogy ha az elektron útjába egy domb kerül és bár a klasszikus világban az elektron csak a dombra felmászva tudna továbbhaladni, a Heisenberg-féle határozatlansági reláció szerint a részecske energiája rövid időre nagyobb lehet a potenciálgátnál, ezért tud átjutni a túloldalra, mintha csak alagutat talált volna – hát nem volt alagút… srjgy annak, aki idáig elolvasta a Hírlevelet). Ráadásul miután sikerült mintegy kétszáz méterrel megtoldanom a távot is, elnézvén a fordító helyét, így az addig jóval mögöttem haladó veterán versenytárs is úgy előzött meg, hogy el sem haladt mellettem! Azonban még így is dobogóra kerültem, igaz, két senior I-es közül a másodikként (ez volt az én idei jubileumi szülinapi ajándékom). ☺

Az igazi eredmények azért az alábbiak: Mózes 6. lett korcsoportjában, Benedek az 5.,Gellért a 12., Kolos pedig a 10. helyen végzett.

Képekben bővelkedik az idei Egerszeg duatlon, az MTSZ honlapján megtekinthetők.