Esemény: XX. Tisza-tó Triatlon fesztivál - Egyetemi/Pedagógus OB

Helyszín: Kisköre

Versenykiírás: www.zalaszam.hu/triatlon/vnaptar2006/kiiraskiskore.htm

Eredmények: www.zalaszam.hu/triatlon/verseny/2006/kiskore/index.htm

Egyetemi, Főiskolai Országos Bajnokság, VB válogató (750/20/5):
- Gergelics Dóra (ELTE) 1:11:04 (női 2. hely !!)
- Erdélyi Nándor (ELTE) 1:08:00 (férfi 14. hely)

Pedagógus Országos Bajnokság (750/20/5):
- Székely Mózes (ELTE) 1:22:26 (férfi 2. hely !)

Képek: http://elteppk.felvi.hu/polythlon.elte.hu/kepek/main.php?g2_itemId=4946

Két ezüstérmet szerzett az ELTE az Egyetemi, Főiskolai Országos Bajnokságon és a Pedagógus Országos Bajnokságon a huszadik alkalommal megrendezett Tisza-tó Triatlon Fesztivál keretében augusztus 6-án Kiskörén.

A hideg, szelesre sikeredett június közepe helyett egy forró nyári vasárnap rendezték meg a kiskörei Tisza-tó partján az egyetemisták és a pedagógusok országos triatlon bajnokságait. A sprint távú versenyen 3/4 km-t kellett úszni (ott „ahol a Tisza vize mindig selymesen símogat”), majd 200 m mezitlábas futás után nyeregbe pattanva 20 km-t kerékpározni a városon át, s végül – akinek még maradt ereje – a szabadstrand gátjától az erőmű hídjáig és vissza teljesíthette az 5 km-es futást is.

Az vasemberhez (iron-man) képest „könnyű”, ám mégis embert próbáló versennyel abszolút elsőként Fecskovics Attila (DE) végzett, 59 perc alatt. Az Egyetemi, Főiskolai OB női mezőnyében Gergelics Dóra, az ELTE V. éves testnevelés-rekreáció szakos hallgatója, kiváló 1 óra 11 perc-es idővel második helyen ért célba, alig két perccel lemaradva a győztestől. A fiúk között indult Erdélyi Nándor (az ELTE I. éves geofizikus hallgatója) 1 óra 9 perces idővel – a rendkívül erős mezőnyben – a 15. lett. Az „idősebbek” számára kiírt Pedagógus OB felnőtt (40 év alattiak) korcsoportjában dr. Székely Mózes (ELTE TPIK) 1 óra 22 perc alatt jutott el a célig, másfél perccel az első helyezett mögött, így szintén második lett.

Idén tehát ELTE-s az ország második legjobb női triatlonista hallgatója, és a fiatal oktatók között is az ELTE-ét illeti az ezüstérem.

Gratulálunk!