Esemény: Duatlon Diákolimpia Országos Döntő

Idő: 2007. április 21., 12:30 - 2007. április 21., 0:00
Helyszín: Győr

Versenykiírás: http://www.zalaszam.hu/triatlon/vnaptar2007/kiirasduatlonddo2007.htm

Eredmények: www.zalaszam.hu/triatlon/verseny/2007/ddodgyor/index.htm

II. korcsoport (1/3,6/0,5)

- Székely Benedek 15:01 (7. hely !!)

- Székely Kolos 18:00 (62. hely)

III. korcsoport (1/3,6/0,5)

- Székely Gellért 14:42 (23. hely)

Képek: http://elteppk.felvi.hu/polythlon.elte.hu/kepek/main.php?g2_itemId=70

www.zalaszam.hu/duatlon/20070421

Három fővel képviseltette magát a BEAC Polythlon az ország 275 iskolájából több mint 800 tanuló részvételével megrendezésre került 2007. évi Duatlon Diákolimpia Országos Döntőjén a Győr melletti écsi Rába Ringen. Erős szélben de napsütésben küzdöttek a gyerekek. Igaz, hogy néha apukák is szaladgáltak a futók között a mezőnyben, segíteni próbálván éppen depózó kicsinyeiket, ennek ellenére Benedek 91 főből az előkelő 7. helyet szerezte meg, 21 mp-el lemaradva az aranyérmestől, és mindössze 1 mp-el lecsúszva a 6. helyről. Ezúttal nem esett le a lánca, mint Somogyszilen, ahol a szerelés jó pár perc veszteséget jelentett neki.

Gellért igen erős mezőnyben, sok Villám SC-sel, többek között Bem Norberttel, Pap Dáviddal küzdve 23. lett korcsoportjában 96 gyerek közül. Kolos életében először indult nem kis montival, hanem igazi versenybringával, aminek a váza még egy hajszálnyival magasabb is a kelleténél, ez a debütálása a 62. helyet jelentette 18 perces idővel, és a rajt előtt egy eséssel a depózás gyakorlásakor.

A Rába ring nagyon felcsigázta érdeklődésüket, nagy sajnálatukra már nem tesztelik a Rábákat ezen a pályán, pedig szívesen megnézték volna, ahogy az éles szerpentineken kanyarognak a robosztus járgányok.