Esemény: IX. Dunamenti Szakaszos Triatlon és II. Aquatlon és Úszás

(úszás) www.zoldgomb.hu/upload/programDoc/1203-hun.doc

Eredmények: www.zoldgomb.hu/html/tartalom.php?lang=hun&oldal=eredmenylistak
(előzetes táblázat)

Szakaszos triatlon (22 km kerékpár - 5 km futás - 767 m úszás):
- Nyári József 1:13:09 (absz. 1. hely, felnőtt 1. hely !!!)
[kerékpár 41:34, futás 19:02, úszás 12:33]
- Székely Gellért 1:14:43 (absz. 2. hely, ifj. 1. hely !!!)
[kerékpár 41:47, futás 20:22, úszás 12:34]
- Kiss Bence 1:15:09 (absz. 3. hely, felnőtt 2. hely !!)
[kerékpár 42:57, futás 20:13, úszás 11:59]
- Székely Mózes 1:33:53 (senior 3. hely !)
[kerékpár 49:39, futás 25:40, úszás 18:34]
- Horváth Bernadett 1:37:56 (absz. 3. hely, felnőtt 2. hely !!)
[kerékpár 55:51, futás 27:15, úszás 14:50]
- Torma Noémi 1:39:28 (felnőtt 4. hely)
[kerékpár 59:39, futás 27:15, úszás 12:34]
- Kopacz Ágnes 1:46:13 (felnőtt 6. hely)
[kerékpár 55:25, futás 34:07, úszás 16:41]
- Szakács Dávid (DNF)
[kerékpár 41:46, futás -, úszás 13:20]

Szakaszos Aquatlon (5 km futás - 767 m úszás):
- Bürger Berta 42:41 (absz. 1. hely !!!)
[futás 27:20, úszás 15:21]

Úszás (767 m):
- Székely Kolos (ifj. 3. hely !)

Képek: http://polythlon.elte.hu/kepek/main.php?g2_itemId=35973

Beszámolók: http://polythlon.elte.hu/content/view/337/1/

Vác-Szakaszos triatlon

Nagyon megszenvedtem a bringával, nagy szél, dimbes dombos terep, sehol egy egyenes szakasz, ez nekem halál volt, de végül azért végigmentem. Utólag is köszönet Kolosnak és Mózesnek az utolsó kilómétereken való segítségért

Rettentően be voltak állva a combjaim a bringa után, úgyhogy örültem, hogy emelni tudom őket, a feléig nem is volt olyan rossz, de utána teljesen lezsibbadtak a lábaim, úgy éreztem semmi tápanyag vagy oxigén nem megy beléjük, be is lassulhattam rendesen, bár az időm ezt nem mutatta az első feléhez képest, de Detti is utolért és végül együtt szenvedtük be magunkat a célba, szemben a széllel fel az uccsó dombon, és ott is voltunk. Utólag végül nem tűnt olyan hosszúnak, de elgondolkoztam, hogy meg kéne tanulni normálisan frissíteni, hogy kivédjem az ehhez hasonló élményeket.

Megbeszéltük az elején a sorrendet a fiúkkal, aztán olyan hirtelen jött a rajt, hogy azt sem tudtam mi van, így végül mégis Jószi mögé kerültem, ami nem volt baj, mert szépen elevickéltem a lábvízén, hát megmondom őszintén inkább jól esett, mint nagyon megerőltető lett volna, és nyugtáztam, hogy Bence meg Gellért sem távolodik oylan nagyon, úgyhogy biztos jó tempót megyünk. A gondok a felénél keletkeztek, mikor kezdtem érezni, hogy a bukóknál egyre inkább kezd görcsbeállni a lábam. A víz ugyanis nagyon hideg volt, és a frissités továbbra is problémás, a futás meg a bringa meg nem segített a lazuláson. Az uccsó 5-6 fordulónál már nem is bukóztam, csak egylábbal löktem el magam a parttól, és imádkoztam, hogy most már húzzam ki a végéig, közben láttam, hogy mindenki szenved, Gellért meg is állt, Józsi belassult nagyon, de megelőzni már nekem sem volt energiám, úgyhogy lélekben egymást támogatva valahogy még leúsztuk azt az uccsó 2-3 hosszt, aztán hosszasan szenvedtünk a parton.

De összességében tényleg jó volt a hangulat és a Polythlonosok sok-sok érmet szállítottak, szerintem dícséret illet minden résztvevőt!

Szép volt fiúk lányok!

Noja

Váci szakaszos triatlon

Iszonyat durva szél volt szemből oldalról, néha azt hittem felborulok :)

nagy tanulság volt, h az elején nem kell nekilódulni, ész nélkül, mint a meszes... és az első bollyal lobogni 40 körül :))) persze, hogy így 5 kilinél kicsináltam magam. De a sok téli görgőzésnek határozottan éreztem az eredményét, az emelkedők nem jelentettek akkora gondot, sőt, ott hoztam Ágin (5kili után ért utol és ment el) meg az előttem tekerő pacákon. Aztán a lejtőn mindig kicsit lemaradtam, mert nem mertem tolni neki, féltem, h felborít a helyenként hirtelen betörő szél. A végére már eléggé készen voltam, utól is ért egy csajszi, akinek a szélárnyékában "begurultam".

Összességében nem ment roszzul, de nagy tanulság, h be kell osztani az erőt jobban, meg kicsit okosabban kell versenyezni

No, következő tanulság, NYOMNI KELL A KOMBI EDZÉSEKET!!!!

A bringa végére lefagytak a lábaim, alig éreztem a lábujjaimat. A futása eleje iszonyat szenvedés volt, mintha betonból lettek volna a lábaim. Nemhogy a térdemet nem bírtam emelni a talajtól alig emelkedtek el a lábaim, rég fájt valami ennyire nagyon. Az elején nem bírtam elmenni Nojával a fordulónál aztán gondoltam egy életem egy halálom utólérem. Ez sikerült is és a végén együtt értünk be. A végén volt egy emelkedő, ott begörcsölt a jobb combom. Ilyen még nem volt. A vádlim "szokott" görcsölgetni, de combom az nem. Ezt még szokni kell, h bringa után jön a futás :)))

Az úszás tanulsága, lehet, h nem véletlen, hogy amivel a legtöbbet foglalkoztam az utóbbi időben, az ment a legjobban :))

Az időm nem lett a legjobb, de már fáradt voltam rendesen. Ennek ellenére éreztem a karjaimban az erőt és azt, h haladok, és nagyon nagyon motivált, h a sávunkban én voltam a leggyorsabb és köröztem a többieket :)) A végére viszont begörcsölt a combom és az utsó 4 hosszt úgy úsztam, h nem rúgtam el magam a faltól. De ettől még jó volt az úszás.

Végül abszolút 3., korosztályunkban 2. helyezést ért a mai teljesítményem :)))) Ennek nagyon örültem, bár az össz időm nem lett valami fényes 1:37:56 mégis jó érzés volt dobogón állni :) Megszereztem első triatlonos érmemet :)

Detti