Esemény: Dresdner Kleinwort Frankfurt Marathon

Versenykiírás: www.frankfurt-marathon.com/5.html?&L=1

Eredmények: http://live.frankfurt-marathon.com/2007/

Marathon (42,195 km):
- Horváth Ákos 3:24:00 (M40 441. hely)

Képek: kepek/main.php?g2_itemId=5115

www.runnersworld.de/marathon/durch_die_metropole_die_grosse_runner_s_world_bildergalerie.78892.htm

Oktober 28-an zajlott a Frankfurt Marathon, ahova sikerult a verseny elotti napon benevezzek. Autoval mentem penteken, es szombaton neveztem a helyi Vasarkozpontban. A nevezes (masoknak rajtszam felvetel) egy nagy meretu Marathon Mall-lal (Marathon Expo) egybekotve zajlott. Tobb orat lehet itt eltolteni, nekem csak 2 oram volt ra, es sok helyet kihagytam. Szamtalan jovo evi maraton verseny szervezoi kinaltak versenyuket, sok orvosi alkalmazas kiallitasa volt, tovabba sportorakat, sport eteleket, es mindenfelet lehetet itt megnezni. Nagyon tanulsagos az ilyen es az ember kedvet kap tovabbi versenyekhez. Osztottak futo ujsagokat is, hoztam 2-t, a kovetkezo edzeselmeleti eloadason at is adom Nektek, nezegesse mindenki kedvere.

Masnap a rajt 10-kor volt a helyi legmagasabb (un. ceruza) epulet mellett. En 3 perccel a rajt elott erkeztem, es senki sem allt meg a sorban! Ugyanis aznap ejjel volt a teli idoszamitas visszaallitasa, igy egy orat lazithattam es nyujthattam. :-)

Kb. 10 ezer indulo volt, nagy szabasu verseny, es meg a celbaerest utan ket hettel is azt mondom, az eddigi legszervezettebb versenyen vettem reszt. Nagyon jo volt. A verseny poloja ugyan plusz penzbe kerult volna, es nem volt pizza party, de a verseny soran minden a helyen volt, sot ...

A frissites kiralyi volt (tudjuk ez nagyon fontos). 21 km utan Colaval is frissitettek, es 40-nel, amikor mar eppen nagyon faradt voltam szarnyakat adtak egy kis Red Bullal. 5 km-es reszidoket online kuldtek a webre, igy a barataim, akik frissitettek utkozben a webrol menet kozben tudtak, hogy mikor hol mentem at, es varhatoan mikor erkezem a kovetkezo megbeszelt helyre. A verseny honlapja aztan baja a csodalat. Reszidok termeszetesen fenn vannak, de ott van a befutorol egy viseo is! Mindenkinek a sjat befutoja. Sot! Az osszes reszallomasnal is felvettek az egesz mezonyt, es darabokra szedve a rajtszam alapjan mindenki megnezheti a futokat az 5km-es reszallomasnal. Ilyet meg nem lattam soha!

Ezek mellett mar nem is olyan nagy szam, hogy a verseny belvarosi szakaszan, ami az elso 11 km, es az utolso 7 km, minden sarkon a helyi radio podiumain egyuttesek zeneltek. Osszesen tobb mint 20 egyuttes, es minden tobbszor eritettuk. Nagyon jo hangulatot ad ez!

Az utvonal maga valtozatos volt, az elso belvarosi 11 km utan atfutottunk a varos deli reszen, el egy kozepkori jellegu belvarossal rendelkezo kulvarosig, at a Majna hidjan, es a kertvarosi reszek utan vissza a belvarosba.

A cel szinten kulonleges. Egy BS meretu sportcsarnokba kellett befutni, es a sotet arenaban szines fenycsovakkal es jo zenevel vartak a befutokat, akik a megtoltott lelatok elott futottak be. Egyebkent a verseny utvonalan vegig alltak az emberek az ut szelen es drukkoltak! Ilyen esemenyek ritkan fordulnak elo budapesti maratonon. Igaz a nevezesi dij sem olcsobb, foleg igy, hogy az utolso pillanatban neveztem be. DE MEGERTE.

Az idom is jo lett, hala annak, hogy nem volt 30 fok, es a Polythlon edzesein kemenyitettem izmaim ebben a felevben! 3:24:00 lett a netto ido. Volt mar jobb, de igy az otodik X-ben azert ez sem rossz. :-)

,
Akos