Amatőr Kupa 2008 - összesített eredmények

AMATŐR KUPA ORSZÁGÚTI KERÉKPÁRVERSENY

Az Amatőr Kerékpáros Egyesületek Szövetsége 2008. évben is meghirdette az Amatőr Kupa sorozatot. A versenyeken a hivatalos országúti ranglista első 40 helyezettje nem szerezhet pontot. Az összesített ranglistába mindenkinek a legjobb tíz eredménye számat bele, de csak annak, aki a 12 (rövid távon 11) futamból legalább 7 (6) alkalommal rajthoz állt. (Megjegyzendő, hogy jelenleg – tudomásunk szerint – nincs hivatalos országúti ranglista-versenysorozata a Magyar Kerékpáros Szövetségnek.) A Polythlon fiataljai igencsak kitettek magukért: Gellért 2 győzelemmel, ugyanennyi ezüst és bronzéremmel a végső összesítésben korosztálya második legjobb kerekese lett. Benedek négyszer állhatott dobogóra, de ez is elég volt az eggyel fiatalabb kategória összetett ezüstjéhez. Kolos is derekasan helytállt, hiszen minden versenyt becsülettel teljesített, s így nem csak a legnehezebb hegyi időfutamban, de a kupasorozatban is bronzérmet szerzett.